Special offer

700,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=2
950,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=3
1020,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=4
1060,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=5
1090,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=6

Kopalnia soli w Wieliczce i Kraków – prywatna wycieczka samochodem

}
8 godzin
1-10
Wyjazd:
Suma: 1400

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z najstarszych kopalń na świecie. Działa bez przerwy od XIII wieku. W 1978 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Otwarta dla zwiedzających trasa turystyczna łączy trzy poziomy i sięga 135 metrów pod powierzchnią. Oprócz Trasy Turystycznej, w podziemnych przejściach i komorach mieści się Muzeum Żup Krakowskich, jedno z największych muzeów górniczych w Europie. Zbiory muzeum można podziwiać zarówno pod ziemią na poziomie 3 kopalni soli, jak i w Zamku Żupnym. Nieregularne komnaty wykute w soli, wyglądające jak naturalne jaskinie, sekretne korytarze, podziemne jeziora, fantastyczne drewniane konstrukcje podtrzymujące mury, przestronny kościół na głębokości 110 metrów, ale także kolekcja rzeźb i dekoracji wykonanych przez samych górników: m.in. Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci w wersji 3d wyrzeźbiona w soli przez artystę-amatora Niesamowite połączenie fantastycznych widoków i opowieści, legend, duchów i anegdot z równie fascynującą historią.

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Do końca XVI wieku stolica Polski, gdzie we wspaniałym zamku królewskim koronowano polskich królów. Tutaj można zobaczyć dobrze zachowany zespół miejski i największy plac w średniowiecznej Europie oraz żydowskie miasto Kazimierz z drugą po Pradze najstarszą europejską synagogą, zjeść świeżego krakowskiego precla i posłuchać hejnału granego z wieży św. Kościół Mariacki na cztery strony świata, w tym także jest pamiątką po najazdach tatarskich w XIII wieku. W Krakowie nie można się nudzić, nie pozwala na to wielkie skupisko zabytków, muzeów i wszelkiego rodzaju barów, klubów i restauracji. Swoją drogą: wszyscy znają obraz Leonarda da Vinci „Mona Lisa del Gioconda” znajdujący się w Luwrze w Paryżu, ale mało kto wie, że w Muzeum Czartoryskich w Krakowie znajduje się kolejny z portretów ręki Mistrza – „Dama z gronostaj”. Na Starym Mieście znajduje się również Wzgórze Wawelskie – z Katedrą i Zamkiem Królewskim (do 1611 Wawel był formalną siedzibą monarchii polskiej – był miejscem koronacji królewskich), Wieżę Ratuszową, Bazylikę Mariacką, Kraków Barbakan i Sukiennice, tysiące barów i wspaniałych regionalnych restauracji, wiele zabytkowych budynków i dorożek.

Plan wycieczki:

 • poranny odbiór i wieczorny dowóz do miejsca zakwaterowania
 • prywatny transport samochodem / minivanem z anglojęzycznym kierowcą
 • wycieczka grupowa z przewodnikiem po Kopalni Soli w Wieliczce w wybranym języku do 3,5 godziny
 • bilety wstępu do kopalni soli
 • 3 godziny wolnego czasu w Krakowie
 • Wycieczka trwa do 16 godzin. Wycieczka domyślnie dostępna w języku angielskim. Inne języki: hiszpański, włoski, niemiecki i francuski na życzenie, jeśli są dostępne.

Cena uzależniona od ilości osób.

Ceny za osobę:

 • 1 osoba – 1400 zł
 • 2 osoby – 740 zł
 • 3 osoby – 540 zł
 • 4 osoby – 490 zł
 • 5 osób – 450 zł
 • 6 osób – 430 zł
 • 7 osób i więcej – skontaktuj się z nami.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt.

Wycieczka dostępna z przewodnikiem po Krakowie – dopłata 400 zł.

Zniżka:
- 700,00 - 950,00 - 1020,00 - 1060,00 - 1090,00 
facebook