Special offer

300,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=2
430,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=3
490,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=4

Auschwitz (z przewodnikiem) i Kraków (z przewodnikiem) – wycieczka pociągiem

}
1 dzień
1-10
Wyjazd:
Suma: 1050

Jeśli chcesz pojechać na wycieczkę do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a potem przejść się uliczkami krakowskiego Starego Miasta, to nasza firma AB Everest ma dla Ciebie znakomitą propozycję. Oferujemy zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem, który przekaże Ci całą niezbędną wiedzę na temat tych ważnych pomników historii. Zadbamy o to, by plan całego wyjazdu był dokładnie zrealizowany – w ciągu jednego dnia doświadczysz wielu poruszających przeżyć.

Wycieczka do Auschwitz i Krakowa z przewodnikiem pociągiem

Komfort klienta jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu – z tego względu jeden z pracowników AB Everest pomoże Tobie i innym uczestnikom wycieczki dostać się na dworzec kolejowy w Warszawie. Podróż do Krakowa trwa około trzech godzin, więc pociąg jest w takiej sytuacji zdecydowanie najwygodniejszym środkiem transportu. Na miejscu będzie na Ciebie czekał kolejny kierowca, z którym przejedziesz samochodem wprost do Oświęcimia. W samym obozie Auschwitz przewodnik zapewni Ci natomiast możliwość zwiedzania przez nawet trzy i pół godziny.

Wycieczka do Auschwitz z przewodnikiem

Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu to jeden z najtragiczniejszych pomników czasów II wojny światowej. W ciągu pięciu lat funkcjonowania przez tę instytucję przewinęły się setki tysięcy Żydów, Polaków, Romów i osób wielu innych narodowości, które zostały zamordowane przez niemieckich funkcjonariuszy SS. Wycieczki do Auschwitz są możliwe na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 1947, która oficjalnie przekształciła obóz w Oświęcimiu w państwowe muzeum. Każdego roku to miejsce odwiedzane jest przez ponad milion turystów polskich i zagranicznych.

Zatrudniamy wykwalifikowanych przewodników, którzy mogą się pochwalić bardzo szeroką wiedzą na temat zarówno samego obozu koncentracyjnego, jak i kontekstu historycznego założenia go i późniejszego zamknięcia. Dzięki nim wycieczka do Auschwitz jest bardzo poruszającym doświadczeniem – dokładnie przedstawiają oni wszystkie aspekty funkcjonowania placówki, a także są gotowi odpowiedzieć na wszystkie możliwe pytania. Możesz mieć pewność, że w trakcie wizyty dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o tym pomniku historii.

Wycieczka do Krakowa z przewodnikiem

Po powrocie z wycieczki do Auschwitz będziesz miał kilka godzin czasu wolnego na zapoznanie się z pięknym miastem, jakim zdaniem wielu osób jest Kraków. Przewodnik pokaże Ci wszystkie najważniejsze atrakcje: Bazylikę Mariacką, Rynek Główny, Sukiennice i wiele innych. To wspaniała szansa na poznanie drugiej stolicy Polski od najlepszej możliwej strony. Zobaczysz zapierającą dech w piersiach architekturę i usłyszysz wiele interesujących ciekawostek historycznych.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty AB Everest. Od wielu lat organizujemy wycieczki do Auschwitz i Krakowa – potrafimy zatroszczyć się o to, by wyjazd przebiegał sprawnie i bez żadnych komplikacji. Jesteśmy rodzinną firmą, co przekłada się na wysoką jakość naszych usług, a także bardzo atrakcyjne ceny. Chętnie przedstawimy oświęcimskie i krakowskie pomniki historii każdej ilości osób. Zarezerwuj zwiedzanie już teraz!

Plan wycieczki:

 • odbiór wcześnie rano z miejsca zakwaterowania (około 5.00 rano)
 • przejazd na dworzec kolejowy w Warszawie z anglojęzycznym kierowcą
 • pociąg z Warszawy do Krakowa (ok. 3h jazdy)
 • odbiór z peronu kolejowego w Krakowie przez lokalnego, anglojęzycznego maszynistę
 • wspólny transport między Krakowem a Auschwitz samochodem/minivanem/autobusem (do 1,5h)
 • zwiedzanie Auschwitz i Birkenau w grupie z anglojęzycznym przewodnikiem do 3,5h
 • powrót do Krakowa po zwiedzaniu. Czas wolny w Krakowie lub spacer z przewodnikiem po krakowskim Starym Mieście
 • pociąg z powrotem do Warszawy (ok. 3h jazdy)
 • wieczorny transfer z dworca w Warszawie do Twojego hotelu
 • Wycieczka domyślnie dostępna w języku angielskim. Inne języki: hiszpański, włoski, niemiecki i francuski na życzenie, jeśli są dostępne.

Ceny zawierają:

 • odbiór z miejsca zakwaterowania w Warszawie i transfer na Dworzec Centralny
 • Anglojęzyczna asysta kierowcy do momentu wejścia do pociągu
 • Bilety w obie strony II klasy na pociąg pospieszny w standardzie ekonomicznym
 • bilety wstępu i zwiedzanie z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau
 • transfery Kraków-Auschwitz-Kraków
 • wieczorny odbiór z peronu i transfer do miejsca zakwaterowania
 • w wariancie B – zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Wycieczka dostępna z przewodnikiem po Krakowie – dopłata 400 zł.

Zniżka:
- 300,00 - 430,00 - 490,00 
facebook