Special offer

660,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=2
860,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=3
910,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=4
950,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=5
970,00  per adult
Od
No limit To No limit
Condition
Number adult >=6

Kopalnia soli w Wieliczce – prywatna wycieczka, zwiedzanie samochodem

}
13 godzin
1-10
Wyjazd:
Suma: 1400

Od 1976 roku jest ona wpisana do krajowego rejestru zabytków. W 1978 trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z kolei w 1994 stała się pomnikiem historii Polski. Kopalnia soli w Wieliczce, bo o niej mowa, od lat zachwyca turystów z kraju i zagranicy, którzy decydują się na jej zwiedzanie. Jeśli Ty także chcesz dołączyć do osób mogących pochwalić się wspomnieniami z tego miejsca, zrób to w komfortowych warunkach. Skorzystaj z naszej oferty i zdecyduj się na prywatną wycieczkę samochodem.

Kopalnia soli w Wieliczce

Jest ona jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Monumentalność i niezwykłość kopalni soli w Wieliczce przyciąga ludzi żądnych wrażeń. Składa się z 9 poziomów, a kubatura zespołu wyrobisk to prawie 7,5 mln m³. Wewnątrz panuje unikatowy mikroklimat – z dużą wilgotnością i zawartością chlorku sodu. Od 1951 roku działa tu także Muzeum Żup Krakowskich, którego zwiedzanie możliwe jest na trasie wycieczki. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pracowali górnicy – od średniowiecza po dziś – to koniecznie musisz odwiedzić to miejsce.

Wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka”

Jeśli odwiedzasz Kraków, to znajdująca się w położonej nieopodal Wieliczce kopalnia soli powinna stać się puntem obowiązkowym na trasie Twoich wycieczek. To tu będziesz miał niepowtarzalną możliwość przejścia niemal 3 km trasy, składającej się z 20 komór, zlokalizowanych na głębokościach od 64 do 135 m. Do tego dochodzi 800 schodów, które będziesz musiał pokonać. Co zobaczysz na trasie? Będą to m.in.:

  • naturalne jaskinie,

  • groty kryształowe,

  • podziemne jeziora,

  • kolekcja rzeźb i dekoracji solnych,

  • kaplica św. Antoniego, św. Kingi (największa podziemna świątynia w Europie),

  • narzędzia i urządzenia związane z wydobyciem i transportem surowca (w tym unikatową kolekcję drewnianych kieratów).

Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce z pewnością zagwarantuje Ci przeżycia, które zapamiętasz na długo. Zwiedzanie tego miejsca to połączenie cudownych widoków, specyficznej atmosfery, opowieści o duchach, legend oraz historii.

Zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”

Dzięki nam zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce będzie proste, łatwe i przyjemne. Organizujemy komfortowe wycieczki samochodem, także z kierowcą i przewodnikiem anglojęzycznym. Dysponujemy wygodnym transportem, a nasza licencjonowana kadra wyróżnia się dużym doświadczeniem i zaangażowaniem. W branży działamy od ponad 10 lat. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i obsługę na najwyższym poziomie. Dołożymy wszelkich starań, by czas spędzony z nami pozostał w pamięci na długo. Zwiedzanie zostało dokładnie zaplanowane, dzięki czemu trafisz tam, gdzie najbardziej intrygująco i ciekawie.

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu:

  • poranny odbiór i wieczorny dowóz do miejsca zakwaterowania

  • prywatny transport samochodem / minivanem z anglojęzycznym kierowcą

  • wycieczka grupowa z przewodnikiem po kopalni soli w Wieliczce w wybranym języku do 3,5 godziny

  • bilety wstępu do kopalni soli

Cena uzależniona od liczby osób. Serdecznie zapraszamy.

Zniżka:
- 660,00 - 860,00 - 910,00 - 950,00 - 970,00 
facebook